Preskoči na glavni sadržaj

Ulje za kosu – njeguje i potiče rast

Ulje za kosu najnoviji je proizvod Kuće magične trave. Prirodni proizvod na bazi biljnih ulja namijenjen je njezi i potpunoj obnovi kose od korijena do vrhova te za regeneraciju vlasišta. Višenamjenska formulacija obogaćena je vitaminima B i E.
Za razliku od većine tretmanskih proizvoda za kosu, ulje se ne nanosi na vlažne vrhove kose da bi se potom ispralo, već tako da djeluje dubinski i dugotrajno. Postoje dva načina nanošenja ulja: kao večernja maska, kada se umasira u vlasište i na vrhove kose te ostavi djelovati tijekom noći. Ako odaberete ovaj način nanošenja, ne zaboravite zaštititi kosu (odnosno posteljinu) kakvom pamučnom noćnom kapicom kako ne biste ostavili masni trag na jastuku. Ulje za kosu može se koristiti i kao završni tretman za njegu, poput balzama koji se nanosi nakon pranja, bez ispiranja. 

Korištenje ulja u njezi kose ima brojne prednosti: kosi daje vlagu, uklanja perut, poboljšava volumen, uklanja suhoću kose i čini je jačom. Njegovanje kose uljima daje izuzetno dobre rezultate, s najboljom formulom za brži rast jače i zdravije kose. 



Biljna ulja koja smo koristili u izradi našeg novog proizvoda su: 

ricinusovo ulje
bademovo ulje
maslinovo ulje
ulje sjemenki grožđa.

Ricinusovo ulje koristi se za njegu kose još od vremena starih Egipćana, kada su muškarci njime masirali vlasište, kako bi spriječili i tretirali ćelavost. Ricinusovo ulje ima veliku upotrebu u kozmetici zbog visokog udjela vitamina E i ricinoleične kiseline. Redovnom upotrebom, ricinusovo ulje može popraviti i oštećenja kose izazvana kemijskim putem (bojenje kose, ondulacija, izbjeljivanje), može poslužiti kao odličan regenerator za kosu. Ricinusovo ulje potiče rast kose, čak i na mjestima na kojima kosa ranije nije rasla. Ovo ulje kosi daje zdrav izgled i poboljšava njenu gustoću, daje sjaj kosi i ubrzava njen rast, a pored toga, ono može ubrzati i rast trepavica. Ricinusovo ulje pomaže i u tretmanu protiv peruti i drugih problema s vlasištem. 

Za tretiranje prhuti, gljivičnih oboljenja vlasišta ili seboreičnog dermatitisa idealna je mješavina ricinusova i bademova ulja. Bademovo ulje obiluje vitaminom A koji štiti folikule te ubrzava rast kose. Masaža vlasišta bademovim uljem potiče obnovu vlasi te kosi vraća mekoću, sjaj i volumen. Hrani korijen, sprečava opadanje i pucanje vrhova, a uz to smiruje i nadraženost tjemena.

Maslinovo se ulje već odavno koristi za njegu i rješavanje brojnih problema s kosom. Potiče rast kose, uklanja perut i suhoću kose. Ima antibakterijsko djelovanje i osobito je pogodno za njegu tanke kose. Poželjno je koristiti ga tijekom zimske sezone kada je kosa sklona isušivanju. Ulje sjemenki grožđa učinkovito uklanja perut, a također i umirujuće djeluje na vlasište. 

Ulje za kosu by Kuća magične trave sadrži i vitamin B, koji sprečava gubitak kose i stimulira proizvodnju melanina, pa kosa dulje zadržava svoju boju. Vitamin E stimulira cirkulaciju vlasišta i tjemena.

Popularni postovi s ovog bloga

Bučino ulje za kožu

Bučino ulje je delicija u gastronomiji, ali je i hrana za kožu i kosu. O dlično je za opuštajuće masaže, ostavlja kožu mekom, hrani kosu itd. Što je primorcima maslinovo, to je nama kontinentalcima bučino ili tzv. crno ulje.   Navikli smo na   taj jaki miris i okus u svim salatama i ostalim jelima. U zadnje vrijeme dok   se poljoprivreda i obrada zemlje konačno na mala vrata vraćaju  " u modu", u Hrvatskoj imamo nekoliko desetaka vrlo kvalitetnih uzgajivača buča i proizvođača bučinog ulja pa se ono sada popularizira i na Mediteranu, a neke recepture nam sugeriraju čak i pečenje jaja na bučinom ulju, sladoled od vanilije s bučinim uljem, namaz od bučinih koštica, bučino brašno i sl. Nekada je ono samo bilo "fino" i koristilo se za hranu jer ljudi nisu imali novaca za kupnju već su sami proizvodili hranu, a danas se na veliko piše i priča o svojstvima i koristima tog kontinentalnog "crnog zlata". Naučili smo da pomaže kod bolesti prostate, da je odl

Mast od gaveza

Mast od gaveza , točnije gavezov melem, novi je proizvod Kuće magične trave. Pročitajte sve o blagodatima ove ljekovite biljke... Biljka poznata po svojem karakterističnom ljubičastom cvijetu, lat. Symphytum officinale , u narodu je zvana obični gavez, crni gavez, konjski rep, kilnjak i na još mnoge druge načine... S obzirom na to da postoji i žuti gavez, koji ima slična svojstva, poznatiji je ljubičasti gavez. Aktivnim svojstivma, koja su danas naširoko poznata, obiluje list, a najviše korijen. Korijen gaveza sadrži karotin, alkaloide, glikozide, tanin, eterično ulje, smole, sluz, ali najvažniji sastojak je alantoin. Alantoin je aktivna prirodna tvar koja potiče rast stanica u kostima te u vezivnom i potkožnom tkivu. Zbog toga je mast od gaveza gotovo nezamjenjiva kod unutarnjih i vanjskih rana, posjekotina, oteklina, modrica i lomova kostiju te oštećenja hrskavice, nategnuća tetiva, uganuća i sl. Zbog velike koncentracije alantoina gavez se koristi u njezi kož

Ulje lješnjaka za nečistu kožu

Svi volimo orašaste plodove, i to je dobro jer su oni hrana za mozak bogata različitim aktivnim tvarima koje nam pomažu u zdravlju tijela - iznutra i izvana. Ulje lješnjaka jednako je dobro za naše tijelo, posebice korišteno na koži, u kozmetičke svrhe. U našim kontinentalnim područjima, osim bučinog ulja, veliko blago je ulje lješnjaka, koje je sve zastupljenije. Lješnjaci se u zadnjih 5 do 7 godina na veliko sade na zapuštenim livadama, između ostalog i zbog toga što uzgoj ne zahtijeva veliki fizički napor ni financijska ulaganja, no lješnjaci imaju prve plodove tek nakon 7 godina. Do tada, nasadi se mogu samo lagano kositi i održavati. Ulje lješnjaka izuzetno je bogato ulje, sadrži velike količine nezasićenih masnih kiselina, proteina i vitamina, prije svega vitamina B1 i B6, nešto manje ostalih vitamina B, i vitamina E. Ono spada u tzv. suha ulja jer se izuzetno dobro upija, te se preporuča njegovo korištenje u kozmetičke svrhe u preparatima za masnu, nečistu i kožu